10. prosince 2015

Odborná konference "Úspěšná realizace PPP projektů v ČR"

Využití PPP projektů na výstavbu dopravní infrastruktury v ČR může být do budoucna cesta správným směrem – shodli se účastníci konference s názvem Úspěšná realizace PPP projektů v ČR, kterou organizovala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci se Slovenskou obchodní a průmyslovou komorou a investičním fondem Meridiam.

Možné využití a další podporu PPP projektů v evropském měřítku pak na konferenci přiblížili Stephane Ouaki, šéf oddělení MOVE.B4 z Evropské komise a viceprezident Evropské investiční banky Laszlo Baranyia. Za investiční fond Meridiam se konference zúčastnil provozní ředitel Gordon Bajnaj. Příklady z úspěšné realizace PPP projektů na sousedním Slovensku přiblížili předseda představenstva a generální ředitel Národní dálniční společnosti Milan Gajdoš, Slovenskou obchodní a průmyslovou komoru pak reprezentoval Juraj Paľa.

Tuto konferenci jsme uspořádali na podporu realizace PPP projektů v ČR. Zatím tu dopravní stavby, které by díky těmto projektům reálně vznikly, nemáme, pevně však doufáme, že do budoucna se tato situace změní. Ze zkušeností nejen sousedního Slovenska, ale i dalších zemí totiž vidíme, že tento způsob výstavby dopravní infrastruktury opravdu funguje. Jsem velmi rád, že zde existuje potenciál investovat do těchto projektů i v České republice.