01. června 2016

ČEKÁ NÁS LETOS ADVENTNÍ CHAOS? EET OHROZÍ ADVENT!

Více než třetina podnikatelů se šest měsíců před spuštěním elektronizace tržeb obává nejhoršího - že EET ohrozí plynulý průběh letošního adventního období. Stát totiž certifikáty nezbytné pro technická zařízení k evidenci tržeb zatím nevydal. Čerstvá anketa Hospodářské komory ČR (HK ČR) ukázala, že mezi podnikateli vládne pocit nejistoty, bezmoci a převládají pochybnosti o připravenosti EET.

Aniž bych vám chtěl kazit začínající léto zimním tématem, obávám se, že i o letošním adventu nám může být docela horko!

Znovu na začátek musím zopakovat, že v obecné rovině má zavedení EET jako nástroje k narovnání tržního prostředí mou podporu.

Nicméně, spuštění EET k 1. prosinci mi přijde jako krajně nevhodně načasované z důvodu, že právě během adventního času je obchodní aktivita nejvyšší z celého roku, nemluvě o různých vánočních trzích, prodejcích kaprů, vánočních stromků apod.

Dovedu si docela živě představit, jak budou během nejvyššího předvánočního shonu zápasit s registrační pokladnou tu prodejce ryb, tu babička ve stánku s adventními věnci. A mluvím zejména o technické nepřipravenosti….

V poslední době mezi podnikateli roste nejistota a nervozita ohledně příprav projektu. Technická nepřipravenost provozovatele i podnikatelů může ohrozit start systému a jako Hospodářská komora České republiky bychom proto byli rádi, aby byl o měsíc odložen. Asi se shodneme, že na podobné zavádění není předvánoční čas není nejšťastnější…..

http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2016/eet-ohrozi-advent-tratime-na-tom-my-i-nasi-zakaznici-obavaji-se-podnikatele-hk-cr-nenechame-vas-na-holickach.aspx